O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Quinta do Rogueiro, Alvarinho, 2012

Jak co roku u nas niespodziewany i przemiły prezent z Portugalii. Nasze ukochane Alvarinho. Piękny zielonkawo-słomkowy kolor. Doskonała gęstość. Zapach jak zwykle powala: cytrusy, białe kwiaty, gruszki i landrynki. Usta lekko mineralne, dużo cytrusów i dojrzałych zielonych jabłek. Idealna kwasowść. Wino marzenie. Uwielbiamy! 
Cena: prezent
Ocena: 18p.

1 komentarz:

 1. Cześć,

  niestety nie mogłem znaleźć bezpośredniej formy kontaktu do Ciebie, więc postanowiłem zostawić komentarz na blogu pod ostatnim postem.
  Chciałbym zorganizować konferencję dla nas wszystkich, piszących o winie, w papierze, internetach oraz komunikujących wino w każdy inny, dowolny sposób. Aby jednak do organizacji konferencji doszło muszę znać odpowiedź na kilka prostych pytań, dlatego też proszę Cię o wypełnienie ankiety dostępnej pod tym adresem: http://bit.ly/ankieta-konferencja-bloggerow Wypełnienie ankiety zajmie Ci nie więcej niż 2 minuty.
  Będę zobowiązany za Twój wkład i celne podpowiedzi i uwagi.
  Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł przesłać program konferencji i więcej szczegółów.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń