O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 28 marca 2013

Vielles Vignes, Gewurztraminer, 2011


Alzacki Gewurztraminer z Lidla. Cena bardzo atrakcyjna a wino samo w sobie również całkiem przyzwoite. Piękny i intensywny zapach: miód, róża, skórka pomarańczy i herbata jaśminowa w tle. Dla nas nieco zbyt niska kwasowość co powoduje, że wino z tego akurat szczepustaje się trochę mdłe. Ogólne wrażenia mimo wszystko bardzo pozytywne. Jak to zwykle bywa  z Gewurztraminerami doskonale nadaje się do orientalnych dań.

cena: 27 pln
ocena: 15p

1 komentarz: