O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 28 marca 2013

M. Chapoutier Cotes-du-Rhone, 2011


Zakupione w LeClerc (trochę w ciemno) białe wino z Doliny Rodanu. Niewielka gęstość na kielichu. Zapach owoców marakuji i brzoskwini, lekko wyczuwalna mineralność. Smak przyjemny, dobra kwasowość, sporo mineralności i owoców. Nie powala, ale jest całkiem przyzwoite. Warto spróbować do lekkiej kolacji.

cena: 38 PLN
ocena: 14,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz