O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

niedziela, 18 listopada 2012

Konrad Gewurztraminer 2010 Nowa Zelandia

Konrad Gewurztraminer 2010 Nowa Zelandia


Zachęceni świetnym Sauvignon Blanc postanowiliśmy zakupić również Gewurztraminera tego producenta. Wino dużo mniej intensywne niż klasyki z Alzacji, niestety. Zapach płatków róży i konfitury pomarańczowej - całkiem przyjemny, ale jak na ten szczep za mało intensywny. Smak to głównie owoce lychee i konfitura różana, nieco słodkich orientalnych przypraw. Niestety za mało miodu i gęstości, wino troszkę zbyt wodniste. Nowa Zelandia to jednak Sauvignon Blanc, Gewurztraminery tylko z Alzacji!! Viva la France:)

Ocena: 14p
Cena: 61pln

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz