O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

niedziela, 18 listopada 2012

Chateau Rollan de By, Medoc 2009

Chateau Rollan de By, Medoc 2009

Ha! Nasz pierwszy Medoc z Lidla. Wcale nie tani;), ale wyśmienity! Kolor ciemno-bordowy. Umiarkowana gęstość na kielichu. Ciężkie aromaty czekolady, śliwki wędzonej, przypraw korzennych (imbir, kardamon). Smak potężny i długi, sporo kakao i kadzidlanego dymu, figi w tle. Fantastyczne i warte każdej złotówki. Wino musi trochę pooddychać, zanim odsłoni wszystkie swoje walory.

Ocena: 17
Cena: 69pln

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz