O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Wanui Springs Marlborough Sauvignon Blanc 2009

Wanui Springs Marlborough Sauvignon Blanc 2009

Kolor blady, jasno-słomkowy. Mała gęstość, niezbyt ładnie spływa po kielichu. Zapach niezbyt intensywny, ale typowy dla nowozelandzkich 'sauvignonów': cytrusy, agrest, skoszona trawa. Smak też nie zachwyca, bardzo płaski, lekko cytrusowy, bez wyrazu. Zdecydowanie zbyt duża kwasowość. Najsłabsze Sauvignon z Nowej Zelandi jakie do tej pory piliśmy. Mocno na nie. Szkoda wątroby.

Ocena:12,5
Cena : 40PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz