O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Temata Estate Woodthorpe Vineyard Sauvignon Blanc 2011

Temata Estate Woodthorpe Vineyard Sauvignon Blanc 2011

Nowozelandzkie S.B. To idealny trunek na letni wieczór. Kolor jaśniutki, słomkowy z zielonkawymi refleksami. Niezwykle gęste jak na wino z tego szczepu. Aromat nowozelandzkiego Sauvignon Blanc można rozpoznać z daleka: agrest, skoszona trawa i świeże zioła, marakuja z lekką nutą mineralności. Smak intensywny, marakuja, białe brzoskwinie, świeża zielona mięta i trochę cytrusów. Jak to zazwyczaj w Nowej Zelandii bywa wino doskonałe, świeże, orzeźwiające i z poprawną kwasowością. Świetne, ale nie przebiło naszego nowozelandzkiego króla od Jules Taylor.

Ocena: 17p
Cena: ok 70pln

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz