O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

REBMANN GEWURZTRAMINER 2010

REBMANN GEWURZTRAMINER 2010

Kolejna próba alzackiego Gewurztraminera i kolejna udana. Kolor jasno-złoty, niezbyt duża gęstość na kielichu, ale spływa ładną koronką. Cudowny zapach jaśminu, konfitury różanej, kardamonu i miodu. Smak świetny, idealnie wyważona kwasowość ( w wypadku tego szczepu do niezwykle istotne, bo za mała kwasowość może spowodować, że wino będzie mdłe). W smaku sporo słodkich azjatyckich przypraw, owoce lychee i herbata earl grey. Niezwykła kombinacja w dodatku bardzo dobra relacja jakości do ceny. Zakupiony w LeClerc i pity do hinduskiego curry, warto dodać, że to jeden z niewielu winnych trunków, który świetnie wytrzymuje intensywność pikantnych i aromatycznych dań azjatyckich. Bardzo na tak.

Ocena: 17p
Cena: 42PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz