O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Portal do Fildago Alvarinho 2011

Portal do Fildago Alvarinho 2011

Kolor jaśniutki, lekko żółty, prawie wodnisty z zielonkawymi refleksami. Bardzo ładnie spływa po kielichu. Zapach jak to zwykle w dobrym Alvarinho - absolutnie niepowtarzalny - kwiatki, landrynki, cytrusy, woda morska. Usta cytrusowo-mineralne. Bardzo przyjemna kwasowość. Przywołuje wspomnienia z naszych corocznych portugalskich wakacji. Wspaniały i niespodziewany prezent od Agnieszki i Maćka, prosto z festiwalu Alvarinho w północnej Portugalii. Pycha!!!:)

Ocena: 16,5
Cena???? prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz