O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Louis Irion Gewurztraminer 2010

Louis Irion Gewurztraminer 2010

I znowu zdobycz z LeClerca. Złotożółty, głęboki kolor. Przyzwoita gęstość na kielichu. Piękny intensywny zapach kwiatów jaśminu, róży, miodu i słodkich dojrzałych brzoskwiń. Smak przyjemny - dojrzałe owoce, miód, figi, skórka pomarańczowa. Nieco zbyt niska kwasowość, co powoduje, że wino jest troszkę za mdłe jak dla nas. Generalnie w porządku, dobry przedstawiciel swojego gatunku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz