O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Hugel Pinot Gris 2007

Hugel Pinot Gris 2007

Alzackie Pinot Gris od naszego ulubionego producenta. Słoneczno-złoty kolor. Gęste i przepięknie spływa po kielichu. Piękny zapach brzoskwiń, cytrusów i migdałów. Bardzo przyjemny smak: sporo ananasa, moreli i dębu. Jak zwykle świetnie zabalansowana  kwasowość. Pite do grillowanego sera halloumi, przy meczu Czechy-Portugalia;) Super.

Ocena: 16,5
Cena: ok. 90PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz