O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Domaine le Portail, Cheverny 2009

Domaine le Portail, Cheverny 2009

Francuskie Sauvignon Blanc z Doliny Loary oczywiście. Kolor jaśniutki żółty, niezbyt gęste, ale ładnie spływa po szkle. Pachnie skoszoną trawą, ziołami, świeżymi zielonymi jabłuszkami i troszeczkę zieloną papryką. W smaku bardzo przyjemne i chrupkie. Dużo cytrusów, świeżo zerwana mięta i bazylia, lekka mineralnośc na końcówce. Doskonała kwasowość. Bardzo fajne rześkie wino, do lekkich letnich kolacji w ogrodzie bądź na balkonie;) Polecamy.

Ocena: 16p
Cena: 51PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz