O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Arthur Metz Sylvaner 2010

Arthur Metz Sylvaner 2010

To typowy dla Alzacji szczep, kiedyś zajmował prawie 20% upraw alzackich winnic teraz tylko 9,8% - co zdecydowanie podniosło jego jakość. Zapach cytrusów, gruszek i dojrzałych winogron. Wino delikatne z dość wysoką, ale przyjemną kwasowością. Smak niezbyt złożony, trochę cytrusów i mineralności. Przyjemne, lekkie i chrupkie wino do lekkich dań, sałatek, albo jako aperitif. Warto wypróbować. Zakupione w LeClerc.

Ocena:15p
Cena: 36 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz