O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 5 września 2012

Arthur Metz Riesling 2010

Arthur Metz Riesling 2010

Nasz pierwszy alzacki Riesling. W zasadzie to nasz pierwszy Riesling w ogóle. Kolor jasnożółty z zielonymi refleksami w szkle. Słaba gęstość. Zapach owoców. Świeże jabłka, cytryny, grapefruit, trochę miodu i moreli. Smak przyjemny, delikatna słodycz dojrzałych winogron plus chrupka kwasowość tak jak przy ugryzieniu twardego zielonego jabłka:) Miłe zaskoczenie. Dobre wino za niewielkie pieniądze.

Ocena: 15,5
Cena: 36pln

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz