O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 25 lipca 2012

Quinta dos Aciprestes Douro 2008 Tinto

Quinta dos Aciprestes Douro 2008 Tinto

Piękny głęboki atramentowo-bordowy kolor. Niespecjalnie gęste, ale ładnie spływa po szkle. Zapach bardzo przyjemny: głownie dojrzałe ciemne owoce (wiśnie, śliwki, jagody), sporo nut tostowych i dymnych, jakby kadzidlanych. Bardzo ciekawy smak: jagody, dąb, sporo tytoniu, wanilii i przypalonego karmelu. Długie i bardzo dobre. Jak zwykle u "portugalczyków' wielki plus za oryginalność i niepowtarzalność, zarówno smak i aromaty nie do osiągnięcia w innych winiarskich regionach świata.

Ocena: 17,5
Cena:???? prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz