O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 25 lipca 2012

PORTA dos Cavaleiros DAO 2008

PORTA dos Cavaleiros DAO 2008

Portugalski czerwony blend Touriga Nacional, Alfrocheira i Aragones. Kolor czarno-czerwony z krwistymi refleksami na kielichu. Niespecjalnie gęste i nieładnie spływa po szkle. Zapach dość intensywny, dużo porzeczek, jeżyn, deski, dymu i trochę słodkich przypraw (gożdziki, lukrecja, gałka muszkatołowa). Smak: trochę dębu i tytoniu z ziołami w tle. Niezbyt długie i nieco zbyt taniczne jak na nasz gust. Zapach dużo lepszy od smaku. Może być, ale bez szału.

Ocena: 15p
Cena:???? prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz