O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 25 lipca 2012

DECOY by Duckhorn W.C., Zinfandel 2009, Sonoma County

DECOY by Duckhorn W.C., Zinfandel 2009, Sonoma County

Bardzo lubimy Zinfandele, o tym producencie nasłuchaliśmy się bardzo pochlebnych opinii, mało tego oglądaliśmy nawet program o winnicach w Napa Valley, gdzie pokazywano z jakim pietyzmem i ile wysiłku, i pasji wkładają ludzie z tej firmy w produkcję wina. Rzeczywiście wszystko to co pokazywał program znaleźliśmy w tej butelce Zinfandela;)Ciemnoczerwony, lekko przezroczysty kolor z czerwonymi refleksami na szkle. Bardzo gęste, spływa powoli długimi smugami. Zapch mocno owocowy, trzeba pozwolić mu się rozwinąć, poczujemy jagody, jeżyny, nawet truskawki z lekką nutą wanilii. Usta bardzo złożone, potężne. Owoce, pieprzne nuty lekko szczypiące w język, sporo wanilii i beczki. Drugi kielich nieco inny i łagodniejszy, więcej czarnych owoców, wanilii i przypalonego karmelu. Świetne, długie i złożone, raczej do picia bez akompaniamentu jedzenia. Klasa sama w sobie.

Ocena: 18p
Cena 98PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz