O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 25 lipca 2012

Beringer, Napa Valley, Old Vine Zinfandel 2007

Beringer, Napa Valley, Old Vine Zinfandel 2007

Zinfandel z ponad 80-letnich krzewów. Kolejna zdobycz z Napa Valley. Kolor klarowny ciemno-malinowy z czerwonymi refleksami na kielichu. Gęste, pięknie spływające po kielichu. W nosie jeżyny z kawą i roztartymi liśćmi czarnej porzeczki. W ustach czarne dojrzałe owoce, lekko tostowy posmak i dużo gorzkiej czekolady. Długie i dobre. Nieskomplikowane w piciu i godne polecenia, ale zdecydowanie za drogie jak na swoje walory (niezbyt oryginalne niestety).

Ocena: 16,5
Cena: 98PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz