O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 25 lipca 2012

ABADIM Vinho Verde

ABADIM Vinho Verde

Portugalskie Verde z mieszanki szczepów Loureiro i Arinto. Jeśli chodzi o ten gatunek wina, to uwielbiamy przede wszystkim, te które powstają ze szczepu Alvarinho albo Loureiro. Ten trunek okazał się jednak całkiem przyzwoitym kupażem,w dodatku za niewielką cenę. Kolor jak to w Verde, jasno słomkowy z zielonkawymi refleksami. Zapach cytrusów, owoców tropikalnych i jak przystało na ten rodzaj wina zapach morskiego piasku i mokrych kamieni. Przyjemnie leciutko gazowane (to dość istotne, w Verde gorszej jakość sztucznie dodaje się dwutlenku węgla, co powoduje nadmierną ilość sztucznych bąbelków), smakuje owocami cytrusowymi, zielonym jabłuszkiem, dużo mineralności na finiszu. Dobre Verde. Warto.

Ocena:15p
Cena: 39PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz