O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 7 czerwca 2012

VILA SANTA reserva 2009

VILA SANTA reserva 2009

Portugalski prezent od Agnieszki i Maćka. Czerwony kupaż Touriga Nacional, Syrah, Cabernet Sauvignon i Alicante Bouschet. Kolor przejrzysty, czarnej porzeczki z atramentowymi refleksami na szkle. Gęste i pięknie spływa po kielichu. Piękny zapach od pierwszego kieliszka, kawa, czekolada, deska i czarne owoce (porzeczka, jeżyny). Smak czarnych wiśni, porzeczek, tytoniu, trochę czekolady na finiszu. Długie, może minimalnie za dużo tanin, ale to jak zwykle kwestia gustu. Bardzo dobre....niestety w Polsce nie do zdobycia:(

Ocena: 17p
Cena:? prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz