O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 7 czerwca 2012

Paracombe, Aldelaide Hills, Pinot Gris 2010

Paracombe, Aldelaide Hills, Pinot Gris 2010

Australijskie Pinot Gris, to dla nas zupełna nowość i jak się okazuje miłe zaskoczenie. Kolor jasno-brzoskwiniowy z lekką różową (dziwne i niespotykane) poświatą. Niespecjalnie gęste, ale ładnie spływa po kielichu. Zapach melona, gruszki i kamieni, morza. Smak zaskakuje, dużo owoców tropikalnych, miodu, moreli, na finiszu jakby lekko pikantne i słonawe (mineralne?). Świetnie zbalansowana kwasowość. Dobre i przyjemne. Zupełna nowość i miłe australijskie zaskoczenie.

Ocena: 17p
Cena: 94

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz