O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 7 czerwca 2012

Hugel Gentil, Alzacja, 2010

Hugel Gentil, Alzacja, 2010

Gentil to według starej tradycji szlachetne wino alzackie. Ten Gentil to blend Sylvanera, Pinot Gris, Rieslinga, Gewurztraminera i Muscata. Hugel to świetny producent Gewurztraminerów, zachęceni tym faktem, postanowiliśmy wypróbować coś innego z tej 'stajni'. Delikatnie złoty kolor z zielonkawymi refleksami. Niespecjalnie gęste, ale ładnie spływa po kielichu. Przyjemny zapach owoców lychee, jaśminu i cytrusów. Smak lekko imbirowy i mocno cytrusowy. Bardzo przyzwoite i ciekawe wino. Niezobowiązujący trunek, myślę, że jak niewiele win dobry do orientalnych dań. Warto.

Ocena: 16p
Cena: 48PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz