O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 9 maja 2012

RUSTENBERG Sauvignon Blanc 2010

RUSTENBERG Sauvignon Blanc 2010

Południowo-afrykańskie Sauvignon Blanc zakupione w Wine Express. Kolor bardzo przejrzysty, nieco rozwodnionej zieleni. Jak to zwykle z Sauvignon Blanc bywa niezbyt gęste na kielichu. Zapach bardzo spokojny, nie narzucający się: czuć śliwki renklody, agrest i zieloną paprykę ( to chyba cecha właściwa dla Sauvignon Blanc z RPA. Smak zdecydowany i wyraźny, dużo owoców tropikalnych i skoszonej trawy. Długie z nieco maślaną nutą na finiszu. Godne polecenia.

Ocena: 16p
Cena: 60PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz