O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 9 maja 2012

NIMBUS, Gewurztraminer 2010, Valle de Casblanca

NIMBUS, Gewurztraminer 2010, Valle de Casblanca

To nasz pierwszy Gewurztraminer (o.k. drugi, po pierwszym australijskim zresztą bardzo nieudanym, który wylądował w zlewie....i pozostawił niesmak na długi, długi czas), zakupiony za namową Pani Magdy z Centrum Wina i jak to zwykle po jej rekomendacji bywa - absolutny strzał w dziesiątkę. Co za wspaniałe odkrycie. Zapach kwiatów róży i jaśminu plus trochę egzotycznych owoców i miodu. Wspaniały słodkawy smak ze świetnie zrównoważoną kwasowością: trochę konfitur różanych, poziomek, herbaty Earl Grey i imbiru w gardle. Wytrawność i kwasowość na idealnym poziomie. Subtelne, mimo dużej zawartości alkoholu (14,5%). Troszkę przypomina nam naszego ulubionego portugalskiego Moscatela z Setubalu. Świetne!!! Na pewno do niego wrócimy.

Ocena: 17,5p
Cena: 57PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz