O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 9 maja 2012

GLEN CARLOU Tortoise Hill Red 2008

GLEN CARLOU Tortoise Hill Red 2008

Blend Merlota, Cabernet Sauvignon, Shiraz, Cabernet Franc, Zinfandela i Petit Verdot. Takie odważne kupaże tworzą tylko w RPA. Barwa klarowna, trochę przezroczysta, ciemna malina i granat. Niezbyt gęste na kielichu. W nosie bardzo owocowe, co ciekawe brak czarnych owoców, raczej truskawki, maliny z nutą slodkich przypraw i czekolady. W ustach przyjemne i lekko taniczne, cynamon, konfitury. Niezbyt długie, ale bardzo sympatyczne wino, idealne na wiosenny wieczór.

Ocena: 16p
Cena: 52PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz