O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 9 maja 2012

CASA LAPOSTOLLE Chardonnay 2009 Cuvee Alexandre

CASA LAPOSTOLLE Chardonnay 2009 Cuvee Alexandre

Wino, które właścielka winnicy, Alexandra Marnier, dedykuje swojemu pradziadkowi Alexandrowi Marnier - producentowi słynnego francuskiego likieru Grand Marnier. Wino powstało z gron z wyselekcjonowanych krzewów uprawianych z niezwykłą dbałością i pietyzmem. Co roku na rynku pojawia się zaledwie 6 tysięcy skrzynek tego trunku. Wino ma złoty głęboki kolor. Bardzo gęste i powoli spływające po szkle. Aromat powalający: dojrzałe brzoskwinie, soczyste morele, ananas i miód - bardzo elegancki, zupełnie wyjątkowy zapach jak na chardonnay. Smak równie rewelacyjny: gruszka, melon, owoce lychee i sporo maślanej wanilii i orzechów laskowych na finiszu. Kwestia kwasowości nie stanowi tu żadnego problemu - jest idealna. Długie, złożone, wspaniałe. Zdecydowanie najlepsze białe wino w naszym rankingu. Warte swojej ceny.

Ocena: 19p
Cena: 125 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz