O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 5 kwietnia 2012

Soljans Estate, Sauvignon Blanc 2010

Soljans Estate, Sauvignon Blanc 2010

Nowozelandzkie cudeńko z Winexpress . Powszechnie już wiadomo, że Nowa Zelandia to mistrzowie szczepu Sauvignon Blanc i tym razem okazało się to prawdą. Jasno-słomkowy kolor. Dość wysoka gęstość jak na Sauvignon Blanc. Aromaty powalają intensywnością, agrest, melon, marakuja, mięta i świeżo skoszona trawa. W ustach pełnia świeżości,  melon, ananas, agrest. Mistrzowsko wyważona kwasowość Wino kojarzy się ze słońcem i wiosną - koniecznie do wypróbowania. Nowa Zelandia jak zwykle rządzi:)

Ocena: 17,5
Cena: 56PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz