O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 5 kwietnia 2012

Quinta da Mimosa , Do Palmela 2009

Quinta da Mimosa , Do Palmela 2009

Wino degustowane w Porto w Palacio de Bolsa z Agnieszką i Maćkiem, a potem po bardzo pozytywnych wrażeniach zakupione w jednym z tamtejszych sklepów. Kolor ciemnofioletowy, głęboki i klarowny. Gęste, lepkie i intensywne. Zapach tytoniu, deski, skóry i czarnych dojrzałych porzeczek. Usta pełne, spora cierpkość, ale nie przeszkadza. Smak jeżyn i śliwek, koncówka tostowo-waniliowa z lekkim posmakiem białego pieprzu, może też trochę czarnej czekolady. Doskonałe, długie i skomplikowane. Bardzo na tak!!!

Ocena: 17,5p
Cena: 10 euro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz