O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 5 kwietnia 2012

Grandes Quintas 2008, Douro

Grandes Quintas 2008, Douro

Kolejny czerwony portugalczyk przywieziony z kraju pochodzenia. Mieszanka szczepów Touriga Nacional, Tinta Amarela, Tinta Roriz, Alicante Bouschet. Klarowny jagodowo-atramentowy kolor. Niezbyt gęsty na kielichu. Bardzo intensywny zapach przypraw (gozdziki, pieprz), deska, wanilia. Smak pełen i bardzo złożony (mamy wrażenie,ze to bardzo znamienna cecha portugalskich win czerwonych). Można wyczuć dojrzałe owoce: jeżyny, jagody, sporo tu też lukrecji, karmelu i orzechów z pieprznymi akcentami w gardle na finiszu. Świetne, długie i bardzo ciekawe.

Ocena: 17p
Cena: ?????

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz