O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 5 kwietnia 2012

Casa Lapostolle Sauvignon Blanc 2011

Casa Lapostolle Sauvignon Blanc 2011

Nasz ulubiony chillijski producent, z jego stajni pochodzi najlepsze do tej pory pite przez nas Chardonnay i inne świetne wina bardzo wysoko ocenianie prze Roberta Parkera i Wine Spectator. Mimo, że winnice Casa Lapostolle dość dotkliwie ucierpiały w trakcie trzęsienia ziemi 2010 roku, producent niezmiennie staje na wysokości zadania i wznosi się na wyżyny winiarstwa.  Świeżutkie Sauvignon Blanc z 2011 roku to również bardzo dobre wino. W charakterze inne niż nasze ulubione nowozelandzkie 'sauvignony', ale bardzo dobre i warte spróbowania. Kolor jasny i słoneczny z zielonkawymi refleksami, przyzwoita gęstość. Piękne aromaty melona, brzoskwini, anannasa i świeżych zielonych ziół. Smak pełen owoców: melony, marakuja, cytrusy, trochę mineralności na finiszu. Świetne, pite do urodzinowego obiadu naszej córeczki z Moniką i Wojtkiem, też się zachwycali:). Polecamy.

Ocena: 17
Cena: 62PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz