O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

niedziela, 15 kwietnia 2012

BLEASDALE, Chardonnay 2009

BLEASDALE, Chardonnay 2009

Oj niestety słabiutko. Doskonałe wręcz Shiraz tego producenta zachęciło nas do kupna tzw. unwooded lub inaczej unoaked Chardonnay tej firmy. Niestety kompletnie nietrafiony zakup:(. Wino pozbawione zapachu, po bardzo długich rozważaniach i przy ogromnym skupieniu, poczuliśmy nieco zwietrzałe waniliowe ciasteczka... Smak również prawie nieistniejący. Wodniste i bez wyrazu. Jedyny plus to dobra kwasowość, co jak wiadomo nie jest łatwe do osiągnięcia w białych winach. Słabo i  co gorsza drogo. Duży minus.

Ocena: 13
Cena: 53PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz