O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 28 marca 2012

JMF Domingos Soares Franco - Moscatel Roxo Rose 2011

 JMF Domingos Soares Franco - Moscatel Roxo Rose 2011

Ten wytrawny Moscatel to zdecydowanie nasze portugalskie odkrycie 2012 roku. Dobry producent Jose Maria da Fonseca z przylądka Setubal, znany nam wcześniej ze świetnego czerwonego wina Periquita. To jedno z naszych pierwszych win typu Rose ze szczepu Moscatel. Piękny bladoróżowy kolor. Zapach konfitury z płatków róż i kompotu truskawkowo-rabarbarowego, bardzo intensywny i oryginalny zresztą. Smak również świetny, truskawki, rabarbar, maliny. Wino o bardzo przyjemnej kwasowości, łatwe w piciu. Idealne na nadchodzące wiosenne popołudnia. Co ciekawe, wino można przechowywać nawet do dwóch lat, wtedy podobno jeszcze bardziej rozwija się smakowo, my niestety nie wytrzymaliśmy;) Bardzo na tak!

Ocena: 18p
Cena: ok. 10EUR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz