O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 26 marca 2012

Churchill's Estates 2008, Douro

Churchill's Estates 2008, Douro

Kupaż szczepów Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz. Kolor ciemno-purpurowy, nieco matowy. Pięknie i gęsto spływa po kielichu. Pierwsze aromaty to głównie owoce (czarna porzeczka, jeżyny, jagody) i deska. W ustach pełne, pikatne i pełne przypraw. Drugi kieliszek to prawdziwa eksplozja aromatów i smaków. Zapach orzechowo- tytoniowy, również wanilia, smak długi i złożony: śliwka, dąb, tosty. Bardzo ciekawe wino. Lubimy takie odkrycia;)

Ocena: 17p
Cena: ok. 8EUR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz