O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 28 marca 2012

Anselmo Mendes, Alvarinho Contacto 2010

 Anselmo Mendes, Alvarinho Contacto 2010

Anselmo Mendes to kultowy producent Vihno Verde, podobno w Portugalii nazywają go Senhor Alvarinho. To wino ma słoneczny kolor z lekkimi zielonymi refleksami. Niezbyt gęste na kielichu. Aromat owoców tropikalnych i cytryny, sporo typowego dla Verde zapachu wody morskiej. Smak niestety płaski - trochę melona i cytryny, trochę mineralny, nic nadzwyczajnego, jak na tego producenta wręcz słabo. Jedyne co przemawia na plus to świetnie wyważona kwasowość, ale to za mało, żeby zachwycać się się winem zrobionym ze szczepu o tak ogromnym przecież potencjale.

Ocena: 15,5
Cena: ok. 10EUR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz