O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 2 lutego 2012

SAO DOMINGOS 2007, Bairrada

SAO DOMINGOS 2007, Bairrada

Wino z Portugalii hmmm no nie tym razem niestety. Czerwone wina portugalskie,  to zazwyczaj świetne i niepowtarzalne trunki, ale jak pokazało Sao Domingos nie zawsze. Mieszanka szczepów Baga, Tinta Roriz, Touriga Nacional. Kolor ciemnoczerwony, nieco wpdający w brąz. Zapach przedziwny i raczej słaby: warzywa, wiśnie, tytoń. Smak też rozczarowuje: zupełnie płaski, warzywa, nafta, bardzo krótkie. Nie wiem dlaczego ktoś gdzieś przyznał temu trunkowi brązowy medal, u nas nie zasługuje na żadne pozytywne słowo. Omijać z daleka.

Ocena: 12,5
Cena: 36 PLN

1 komentarz:

  1. Czytając opis wydaje mi się, że to było wino "korkowe"? Może trzeba dać mu drugą szansę?

    OdpowiedzUsuń