O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 23 lutego 2012

Masi Masianco, Pinot Grigio i Verduzzo, 2010

Masi Masianco, Pinot Grigio i Verduzzo, 2010
Jak człowiek uświadomi sobie ile szczepów jeszcze nie próbował ilu regionów nie zna nawet położenia  i ile jeszcze butelek kryje swoją zagadkę .... uśmiech na twarzy się pojawia sam :) Tak właśnie jest z winami z kraju w kształcie buta :)
Jasno miodowy kolor. Gęste i oleiste na kielichu. Bardzo ciekawy zapach cytrusów, migdałów, brzoskwiń i miodu. W smaku bardzo mineralne i miodowe, na końcówce sporo cytrusów i dębu. Przyjemne, delikatne w zapachu i zaskakująco mocne i intesywne w smaku. Świetna kwasowość i ciekawy kontrast aromatów i smaku. Dobre.

Ocena: 16,5
Cena: 64PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz