O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 23 lutego 2012

Conde de Valdemar, Rioja Blanco 2009

Conde de Valdemar, Rioja Blanco 2009
Pijemy mało hiszpańskich win, uwielbiamy albarino z hiszpańskiej Galicji, ale reszta regionów jest wciąż przez nas nieodkryta. Tę butelkę nabyliśmy za namową naszej ulubionej Pani Magdy z naszego ulubionego sklepu z winami. I okazało się świetne. Kolor intesywnej żółci, bardzo słoneczny. Dość gęste. W zapachu czuć mocno dojrzałe winogrona, miód i brzoskwinie. W smaku dość intesywny dąb beczki (który o dziwo bardzo dobrze się tu komponuje i nie przeszkadza) i mnóstwo dojrzałych owoców takich jak : jabłko, śliwka, brzoskwinia, trochę rodzynek. Bardzo dobrze wyważona kwasowość. Smak znacznie ciekawszy od zapachu. Dla nas coś zupełnie nowego i jak najbardziej na tak.

Ocena: 17p
Cena: 69PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz