O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 19 stycznia 2012

SEXY - tinto 2008, Alentejano


SEXY - tinto 2008, Alentejano

Niewiele jest czerwonych win, które dorównywałyby temu portugalskiemu trunkowi. Mieszanka szczepów Touriga Nacional, Syrah, Aragones, Cabernet Sauvignon. Kolor ciemnomalinowy. Zapach niezwykły: palony cukier, wanilia, dym, trochę jagód i jeżyn. Aromat urzeka swoją głebią i oryginalnością.  Smak nieco ustępuje zapachowi, ale również zachwyca. Tutaj więcej owoców, jagody, jeżyny, trochę lukrecji i wędzonki. Wino bardzo aksamitne i długie i reczywiście zasługuje na swoją nazwę:). Świetne!!

Ocena: 18,5p
Cena:??? prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz