O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 4 stycznia 2012

DUAS QUINTAS 2009, Ramos Pinto


DUAS QUINTAS 2009, Ramos Pinto

Kolejny portugalski czerwony trunek z regionu Douro, mieszanka Tinta Rozis, Touriga Nacional i Touriga Franca. Kolor ciemnej purpury, wino bardzo gęste na kielichu. Zapach wanilii, czekolady i dymu. W ustach początek owocowy, trochę jeżyn i jagód, potem nabiera ostrości, czuć przyprawy i trochę beczki, delikatny pieprz na języku. Przy kolejnym kieliszku, wino nieco łagodnieje i staje się bardziej kremowe i czekoladowe. Wspaniałe. Już cieszymy się na kolejną butelkę i naszą wiosenną wyprawę do Portugalii...ahhhh:)

Ocena: 17,5p
Cena: ???? prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz