O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 10 stycznia 2012

CHABLIS 2009 Joseph Drouhin


CHABLIS 2009 Joseph Drouhin

Francuskie 100% chardonnay. Zapach piękny , wyczuwalny już po rozlaniu do kieliszków. Aromaty gruszek, brzoskwiń, troszeczkę miodu i zielonych jabłek. Smak bardzo subtelny i elegancki, delikatnie kremowy,  wyczuwalne nuty owocowe i lekko orzechowy . Wino długie z miękkim przyjemnym finiszem. Idealna kwasowość. Nic dodać, nic ująć:)

Ocena 17p
Cena 68PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz