O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 19 stycznia 2012

ALDIANO 2010, Cantina Tollo, Trebbiano d'Abruzo


ALDIANO 2010, Cantina Tollo, Trebbiano d'Abruzo

Wino z regionu Abruzji. Jasno-miodowy kolor, dość gęste i balsamiczne na kielichu. Zapach piękny, czuć kwiaty, ananasa i marakuję. Równie niesamowity smak: brzoskwinie, marakuja, miód, wanilia. Bardzo orzechowo-dębowa końcówka i świetnie zbalansowana kwasowość. Jedno z lepszych włoskich win jakie do tej pory piliśmy. Gładkie i przyjemne, jesteśmy bardzo na tak.

Ocena:18p
Cena: 69PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz