O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

niedziela, 6 listopada 2011

HOUGHTON, the Bandit, Sauvignon Blanc/Pinot Gris 2010 Western Australia

HOUGHTON, the Bandit, Sauvignon Blanc/Pinot Gris 2010 Western Australia

Australijczycy słyną z tworzenia bardzo udanych kupaży, to wino jest świetnym przykładem tego zabiegu. Wino bardzo rześkie i świeże. Zapach pełen cytrusów, owoców pasji i brzoskwiń, bardzo ciekawy bo również z lekkim dodatkiem ziół (to zapewne wpływ sauvignon blanc). Smak również oryginalny, dużo gruszki i owoców tropikalnych. Wino delikatne i bardzo przyjemne, pite do pysznej ryby według przepisu Agnieszki, przepis znajdziecie tutaj http://www.kuchnianadatlantykiem.com/2007/06/f-dorsz-ze-skorupka-prosciutto.html  i jedno i drugie rewelacja:)

Cena: 48PLN
Ocena 16,5p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz