O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 8 października 2011

PECORINO 2009 Abruzja, Terre Di Chieti

PECORINO 2009 Abruzja, Terre Di Chieti

Włoskie podobnie jak francuskie wina są dla nas ciągle najmniej odkrytą tajemnicą. To białe wino ma zapach brzoskwiń, bananów i kwiatów akacji. W smaku mocno orzechowe i dębowe, lekko wyczuwalne suszone figi oraz miód. Wino wyjątkowo gęste na kielichu i o niskiej kwasowości, niestety zbyt dużo dębu spowodowało, że wino stało się nieco zbyt ciężkie jak na nasze podniebienia. Jednak pozostawiło dość ciekawe i przyjemne wspomnienia po sobie.

Cena: 67PLN
Ocena: 16,5 p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz