O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 27 października 2011

Pascal Jolivet POUILLY-Fume 2009 Dolina Loary

To jedna z naszych francuskich perełek, uwielbiamy to wino i bardzo polecamy na specjalne okazje. Zapach bardzo subtleny i elegancki, pełen agrestu, rabarbaru i białych kwiatów. Smak równie piękny: dużo agrestu, melona i delikatne dotknięcie ziół. Wino delikatne i pełne klasy. Idealna wytrawność i świetnie zbalansowana kwasowość. Aksamitne i szykowne. Jak to mówią  "nie ma się do czego przyczepić". Wspaniałe.

Cena: 119PLN
Ocena: 18p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz