O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 27 października 2011

PARALLELE 45 COTES DU RHONE PAUL JABOULET AINE 2008


Bardzo nieśmiało i z wielką pokorą, od czasu do czasu próbujemy wielkich francuskich win. Metodą prób i błędów, czasami udaje nam się znaleźć coś wyjątkowego a czasami trochę mniej. To czerwone wino pochodzi z Doliny Rodanu. Ma piękny ciemno purpurowy kolor i wspaniałe aromaty jagód oraz wiśni. Bardzo gęste i aksamitne. Smak z początku bardzo swieży, jagody i ciemne owoce, z czasem można wyczuć nieco beczki, porzeczek i przypraw typu gożdziki i ziele angielskie. Wino długie i bardzo przyzwoite.

Cena: 52PLN
Ocena: 16,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz