O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 8 października 2011

COLUMBIA-CREST CHARDONNAY 2008, Washington State

COLUMBIA-CREST CHARDONNAY 2008, Washington State

Chardonnay w wersji unoaked, pochodzące z przepięknie położonych winnic w stanie Washington. Niesamowity i nietypowy jak dla chardonnay zapach słodkich jabłek, gruszek i ciepłego karmelu. Kolor jasny, słomkowy. Smak równie ciekawy jak aromat, pyszne soczyste gruszki i słodkie ciasto jabłkowe. Chardonnay bez nuty dębu powoduje, że jest to wino delikatne i dość orzeźwiajace. Duży plus za świetnie zbalansowaną kwasowość. Warto spróbować, Amerykanie robią świetne i bardzo oryginalne wina.

Cena: 48PLN
Ocena: 17p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz