O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 8 października 2011

BERINGER, NAPA VALLEY VINEYARDS, Sauvignon Blanc 2007

BERINGER, NAPA VALLEY VINEYARDS, Sauvignon Blanc 2007

Amerykańskie Sauvignon Blanc z osławionego regionu Napa Valley. Jesteśmy wielkimi miłośnikami tego szczepu, zachwyciła nas Nowa Zelandia i Dolina Loary, ale próbujemy też win z tego szczepu również z innych krajów. Zapach melona cantaloupe i dojrzałych cytrusów, czuć troszkę kandyzowanej skórki z cytryny. Dość gęste. Smak niestety zbyt krótki, dużo brzoskwini, melona, miodu i sporo dębu. Wino poprawne, ale troszkę wodniste, obiecujący intesywny aromat, ale w smaku niestety trochę rozczarowuje.

Cena: 69PLN
Ocena 16p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz