O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 6 września 2011

VENTISQUERO RESERVA - SAUVIGNON BLANC 2010

Sauvignon Blanc to świetny szczep, tutaj znowu wino z regionu Casablanca Valley. Jaśniutki słomkowy kolor z zielonymi refleksami. Zapach bardzo intensywny, po otwarciu butelki i rozlaniu do kieliszków roznosił się przyjemnie nad stołem, dojrzale cytrusy, owoce tropikalne i świeżo skoszona trawa. Smak zdecydowanie owocowy z przewagą cytrusów i słynnego zielonego jabłka Granny Smith. Doskonała kwasowość, lepkie na języku i dość długie. Godne polecenia.

Cena: 49 PLN
Ocena: 17,5 p.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz