O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 24 września 2011

PLANTAGENET HAZARD HILL SEMILLON/SAUVIGNON BLANC 2007

PLANTAGENET HAZARD HILL  SEMILLON/SAUVIGNON BLANC 2007

To wino to dość typowy dla Australii blend dwóch szczepów. Zapach owoców tropikalnych i orzechów. Smak trochę dębowy, ale przede wszystkim smakuje cytrusami i owocem mango. W miarę dobra kwasowość. Wino poprawne, ale mało tu sauvignon blanc, a zbyt dużo semillon. Taka kombinacja całkiem nieźle sprawdza się ze szczepem chardonnay, tutaj niestety trochę rozczarowuje.

cena: 37pln
ocena: 14,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz