O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 10 września 2011

Muros Antigos Alvarinho 2010

Muros Antigos Alvarinho 2010

Po tym jak ciągle pamiętaliśmy cudne Loureiro od mistrza Anselmo Mendesa musieliśmy zakupić Alvarinho. Nie ukrywam, że wiele sobie obiecaliśmy po tym winie choćby z faktu, że w 2008 roku zgarnęło ono wszystkie możliwe tytuły dla białego trunku... no ale do sedna.
Kolor piękny jasny z zielonym refleksem do tego dość lepki na ściankach. W nosie bardzo oryginalne owocowe z przewagą czegoś czego do końca nie udało nam się nazwać, kwiatowe, niezbyt intensywne aromaty. W smaku grejpfrut, agrest, owoce lychee,dość mineralne. Niestety dominuje kwasowość, a samo wino jest zbyt wodniste i krótkie. Hmm ... normalnie byłoby to świetne wino, ale my spodziewaliśmy się czegoś więcej po tym szczepie no i producencie.

Cena - 47zł
Ocena - 17p

3 komentarze:

  1. PS. Agnieszka nienawidzi tego wina, ....bo raz sie zatrula jakims daniem, a pila wtedy to wino...i tak juz zostalo w jej glowie.

    OdpowiedzUsuń
  2. no kurde też było zdziwienie, ale nam Loureiro bardziej... podczas festiwalu zweryfikujemy te dane:)
    tak się zastanawiam czy ten bliżej nieokreślony posmak nie był tego przyczyną, może coś złego zaczynało się dziać w tej butelasi :)

    OdpowiedzUsuń